Regeneracja Common Rail

Regeneracja Common Rail

Common Rail jest od końca XX wieku jednym z najpopularniejszych układów wspomagających pracę diesla. Pierwsze modele powstały w latach 90., w 1997 roku rozpoczęto ich stosowanie na skalę masową. Obecnie w gronie największych producentów znajdują się firmy: Bosch, Delphi, Denso oraz Siemens VDO Automotive.

System Common Rail jest chętnie wybierany ze względu na szereg swoich zalet. Gwarantuje wydajną i równą pracę silnika oraz umożliwia szybkie osiągnięcie mocy i momentu obrotowego. Spalanie paliwa jest znacznie niższe niż w silnikach niskoprężnych, diesel dzięki temu pracuje wydajniej. Common Rail zapewnia także niski poziom hałasu oraz jest bardziej przyjazny dla środowiska ze względu na małą emisję spalin. Odstraszać może skomplikowana budowa układu, która utrudnia naprawę w domowym warsztacie, bez użycia specjalistycznego sprzętu. Common Rail pracuje w trudnych warunkach, przez co jest bardziej narażony na zabrudzenia i awarie. Wtryskiwacze tego typu generują ciśnienie nawet do 2500 barów, w związku z czym są niezwykle wrażliwe. Zaszkodzić im może olej napędowy niskiej jakości, zagrożenie stanowią również zabrudzenia w układzie paliwowym. Wymiana uszkodzonych podzespołów wiąże się wysokimi kosztami, tańszą alternatywą będzie regeneracja Common Rail.

Regeneracja Common Rail w Centrum Technicznym

Podczas naprawy podzespołów układu Common Rail zapewniamy:
– kontrolę parametrów wtryskiwacza na stanowisku probierczym
– ocenę uzyskanych wyników i powodów awarii
– demontaż urządzenia na części składowe i czyszczenie ich w myjce ultradźwiękowej
– weryfikację przyczyn uszkodzeń, również tych niewidocznych gołym okiem – przy użyciu precyzyjnego mikroskopu
– montaż przy zastosowaniu oryginalnych części zamiennych
– regulację parametrów mechanicznych pompowtryskiwacza
– kontrolę właściwości urządzenia w otoczeniu imitującym pracę silnika
– mierzenie szczelności oraz dawki w kilku punktach obciążenia, takich jak wolne obroty, obroty częściowe, pełne obciążenie oraz dawka pilotażowa
– wydruk wyników testu przekazywany w załączniku

Wtryskiwacze Common Rail mogą skomplikowaną budową przestraszyć laika, jednak nasz zespół ma duże doświadczenie w naprawie układów tego typu. Regeneracja Common Rail w Centrum Technicznym przebiega przy wykorzystaniu najlepszego sprzętu i oryginalnych części zamiennych. Na naprawione podzespoły udzielamy 12-miesięcznej gwarancji bez limitu kilometrów. Zapraszamy do kontaktu w celu uzyskania szczegółowych informacji na temat współpracy oraz indywidualnej wyceny usługi.