Regeneracja głowic

Profesjonalizm i zaangażowanie

Uszkodzenie głowicy samochodowej jest związane z wysokim ryzykiem i może unieruchomić pojazd na dłuższy czas, kiedy przeprowadzona zostanie naprawa pękniętego podzespołu. Najlepszym rozwiązaniem jest niedopuszczenie do awarii. Przed użyciem pełnej mocy silnika należy zadbać o jego odpowiednie rozgrzanie, warto również poddawać pasek rozrządu regularnej kontroli oraz, jeśli będzie wymagana, wymianie. Co zrobić, jeśli głowica mimo wszystko ulegnie uszkodzeniu?

Działanie w przypadku awarii głowicy

Użytkownik pojazdu ma w takiej sytuacji dwa rozwiązania. Pierwszym z nich jest wymiana uszkodzonego elementu. Należy jednak pamiętać, że jest to wyjście kosztowne, na które nie wszyscy kierowcy mogą sobie pozwolić. Nieco tańszym, a przy tym równie skutecznym rozwiązaniem, jest naprawa głowic. Jeśli zostanie odpowiednio przeprowadzona, uszkodzona głowica odzyska swoje parametry użytkowe i będzie w stanie służyć jeszcze przez długi czas.

Zregenerujemy głowicę

Regeneracja głowic samochodowych to proces wymagający dużego doświadczenia i zastosowania najwyższej jakości narzędzi. Poziom skomplikowania podzespołu utrudnia ewentualne naprawy, w związku z czym należy z dużą dbałością wybrać warsztat, w którym zostanie przeprowadzona regeneracja. Najwyższą jakość usługi zapewnia Centrum Techniczne – nasz zespół techniczny złożony jest ze specjalistów o dużym doświadczeniu. Używamy najlepszych obrabiarek i oryginalnych części zamiennych od renomowanych producentów.

W ramach całości usługi regeneracji głowic samochodowych zapewniamy:
– dokładne, wielogodzinne czyszczenie głowicy
– sprawdzenie szczelności
– planowanie głowicy
– szlifowanie zaworów
– regulację luzów zaworowych
– frezowanie bądź wymianę gniazd zaworowych
– wymianę uszczelniaczy bądź prowadnic
– kontrolę szczelności zregenerowanej głowicy
– planowanie kolektorów, bloków silnika
– spawanie
– tuning głowic
Wykonujemy regenerację głowic zamontowanych nie tylko w samochodach ciężarowych i osobowych, ale również w motocyklach oraz maszynach budowlanych. Zapraszamy do kontaktu w celu uzyskania dalszych informacji oraz wyceny usługi naprawy głowic.