Regeneracja rozruszników

Fachowa naprawa

Rozrusznik jest jednym z najważniejszych elementów układów stosowanych w samochodzie. Jak każdy podzespół, ulega on stopniowemu zużyciu na skutek długotrwałego użytkowania. Jego naprawa lub wymiana jest w przypadku awarii niezbędna – bez niego niemożliwe jest uruchomienie silnika pojazdu. Szczęśliwie znaczna część uszkodzeń rozrusznika jest możliwa do naprawienia, dzięki czemu nie występuje konieczność kosztownej wymiany podzespołu. Zamontowanie fabrycznie nowego rozrusznika może być dużym obciążeniem dla kieszeni właściciela pojazdu, z tego powodu naprawa podzespołu jest rozwiązaniem znacznie oszczędniejszym.

Regeneracja rozruszników umożliwia szybkie i stosunkowo proste odzyskanie początkowych wysokich parametrów użytkowych podzespołu. Najlepszym rozwiązaniem jest przeprowadzenie kompleksowej regeneracji, nie zaś naprawa poszczególnych elementów rozrusznika – w takiej sytuacji użytkownik zyska pewność, że podzespół w dalszym ciągu będzie pracował prawidłowo.

Regeneracja rozruszników w Centrum Technicznym

W ramach usługi naprawy rozruszników proponujemy:
– całkowity demontaż urządzenia na pojedyncze podzespoły
– dokładne czyszczenie podzespołów
– diagnostykę sprawności pojedynczych elementów
– regenerację sprzęgła i wyłącznika elektromagnetycznego
– wymianę tulejek i szczotek
– opcjonalną wymianę albo regenerację wirnika i uzwojenia
– ochronę części przed korozją
– montaż podzespołów oraz sprawdzenie ich sprawności na specjalnym stanowisku testowym.

Naprawiony rozrusznik po zakończeniu prac jest odpowiednio znakowany cechą służącą ustaleniu źródła jego pochodzenia, jak również przypisania osoby odpowiedzialnej za regenerację.

Podczas regeneracji rozruszników używamy wyłącznie sprzętu najwyższej jakości oraz oryginalnych części zamiennych pochodzących od renomowanych producentów. Nasz zespół techniczny składa się z wykwalifikowanych i doświadczonych fachowców, dzięki czemu możemy zadbać o jak najwyższy poziom usług.
Zapraszamy do kontaktu w celu uzyskania dalszych szczegółowych informacji oraz indywidualnej wyceny regeneracji rozruszników.