Regeneracja i naprawa turbosprężarek

Profesjonalna regeneracja

Turbosprężarki od wielu lat są popularnym uzupełnieniem silników pojazdów mechanicznych. Zapewniają odzyskanie części energii ze spalin samochodowych, dzięki czemu w ruch zostaje wprawiona turbina połączona z kołem kompresji. Tak otrzymane powietrze zostaje sprężone i schłodzone, zaś później przetransportowane do komory spalania. W ten sposób do silnika dostaje się większa ilość mieszanki paliwowo-powietrznej, co zwiększa jego wydajność, wpływa na dynamikę jazdy oraz zmniejsza poziom zużycia paliwa.

Aby turbosprężarka w aucie mogła efektywnie pracować, musi być jednak prawidłowo użytkowana, w przeciwnym razie może dojść do poważnej awarii podzespołu. Czy w takiej sytuacji konieczna będzie wymiana całego urządzenia? W przypadku dużych uszkodzeń może się to okazać najlepszym wyjściem, jednak podzespoły o lżejszym stopniu zużycia można poddać profesjonalnej regeneracji turbiny.

Centrum Techniczne w Mielcu oferuje regenerację turbosprężarek z gwarancją na 12 miesięcy. Poza naprawą uszkodzonej turbiny zapewniamy również możliwość montażu i regulacji nowo zakupionego podzespołu. Naprawie w Centrum Technicznym podlegają turbosprężarki w autach osobowych, dostawczych i ciężarowych, a także w maszynach rolniczych, budowlanych oraz przemysłowych. Usługa przeznaczona jest dla użytkowników pojazdów różnych marek. Wśród naszych Klientów znajdują się odbiorcy indywidualni, firmy transportowe, warsztaty samochodowe oraz autoryzowane serwisy w całej Polsce. Do współpracy zachęcamy nie tylko Klientów z kraju, ale również odbiorców za granicą.

Nasz zespół techniczny składa się z doświadczonych specjalistów w swoim fachu. Podczas regeneracji turbosprężarki używamy najwyższej jakości narzędzi oraz wysokiej klasy części zamiennych od rekomendowanej brytyjskiej firmy Melett. Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić Klientom satysfakcję z nowo zamontowanej turbiny.

Dla kogo przeznaczona jest usługa regeneracji turbosprężarki?

Nie każdy użytkownik samochodu z turbodoładowaniem może pozwolić sobie na zakup nowego podzespołu w razie uszkodzenia wcześniej używanej turbosprężarki. Naprawa urządzenia lub zakup zregenerowanej turbiny jest zatem propozycją dla tych, którzy nie chcą ponosić zbyt wysokich kosztów. Niższa cena nie oznacza oczywiście obniżonej jakości; gwarantujemy profesjonalną regenerację turbosprężarek z gwarancją bez limitu kilometrów. Gwarancja udzielana jest na 12 miesięcy.

Regeneracja i naprawa turbosprężarek

Regeneracja turbosprężarek samochodowych obejmuje czyszczenie, uszczelnienie oraz wyważenie całości układu. W ramach podstawowej regeneracji turbosprężarek oferujemy:

 • rozbiórkę podzespołu i weryfikację uszkodzeń w celu ustalenia prawdopodobnej przyczyny awarii
 • oględziny powierzchni i kontrolę punktów pomiarowych wskazanych przez producenta, co pomoże ustalić stan elementów wirujących i ocenić, czy mogą zostać zastosowane ponownie
 • mycie oraz czyszczenie elementów turbosprężarki
 • wyważanie wałka wraz z kołem kompresji na pierwszej wyważarce
 • komputerową analizę parametrów wirnika turbosprężarki, dzięki czemu możliwe jest jego precyzyjne wyważenie
 • montaż turbiny: założenie nowych łożysk, odrzutników olejowych, pierścieni oporowych, uszczelek, etc.
 • doważanie i próbę szczelności
 • doważanie przy użyciu doważarki średnioobrotowej (do 30 000 obrotów na minutę), która imituje pracę turbosprężarki w układzie silnika pod ciśnieniem
 • doważanie wysokoobrotowe (do 250 000 obrotów na minutę)
 • montaż turbosprężarki w całość

Na życzenie Klienta możliwe jest przeprowadzenie regeneracji rozszerzonej, w ramach której oferujemy również:

 • regulację zmiennej geometrii turbosprężarki w naprawie
 • ustawianie ciśnienia doładowania

W przypadku poważnych uszkodzeń nie tylko turbiny, ale również samej sprężarki, proponujemy możliwość wymiany wirnika sprężarki powietrza oraz czyszczenie i obróbkę mechaniczną innych jej elementów.
Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, za pośrednictwem poczty elektronicznej lub formularza na stronie internetowej. Z przyjemnością rozwiejemy wszelkie wątpliwości, odpowiemy na ewentualne pytania oraz podamy Państwu szczegółowe informacje i wycenę usługi naprawy turbosprężarki.