Regeneracja wtryskiwaczy Bosch

Profesjonalna naprawa

Common Rail jest jedną z najpopularniejszych technologii stosowanych układzie zasilania silnika spalinowego. Prototyp tego nowatorskiego rozwiązania został stworzony przez firmę Denso w 1995 roku. Dwa lata później Common Rail zaczęto wykorzystywać na skalę masową w silnikach modeli marki FIAT. Wtryskiwacze na potrzeby koncernu opracowała firma Bosch, która od tamtej pory jest wiodącym producentem elementów układu Common Rail.

System Common Rail cechuje się szeregiem zalet. Silniki Diesla uzupełnione o wtryskiwacze tego typu zużywają mniej paliwa, pracują równiej i wydajniej, a także ograniczają poziom emisji spalin, co wpływa dodatnio na stan środowiska naturalnego. Ze względu na ich budowę należy jednak odpowiednio o nie dbać. Wymogiem jest używanie paliwa o dobrej jakości, które nie obciąży nadmiernie układu paliwowego. W przeciwnym wypadku może dojść do poważnej awarii, która może się wiązać nawet z koniecznością kosztownej wymiany wtryskiwacza. Tańszą alternatywą dla montażu nowych podzespołów jest naprawa ich wyeksploatowanych elementów. Przedstawiamy Państwu ofertę regeneracji wtryskiwaczy Bosch.

Regeneracja wtryskiwaczy Bosch w Centrum Technicznym

Na naprawę podzespołów Common Rail w naszej firmie składają się:
– kontrola parametrów wtryskiwacza na stanowisku probierczym
– ocena uzyskanych wyników i powodów awarii
– demontaż urządzenia na części składowe i czyszczenie ich w myjce ultradźwiękowej
– weryfikacja przyczyn uszkodzeń, również tych niewidocznych gołym okiem – przy użyciu precyzyjnego mikroskopu
– montaż przy zastosowaniu oryginalnych części zamiennych
– regulacja parametrów mechanicznych pompowtryskiwacza
– kontrola właściwości urządzenia w otoczeniu imitującym pracę silnika
– mierzenie szczelności oraz dawki w kilku punktach obciążenia, takich jak wolne obroty, obroty częściowe, pełne obciążenie i dawka pilotażowa
– wydruk wyników testu przekazywany w załączniku

Wtryskiwacze Bosch uważane są za jedne z najtrwalszych podzespołów stosowanych w systemie Common Rail. Po pewnym czasie eksploatacji mogą jednak wykazywać objawy zabrudzenia lub zużycia, a nawet ulec awarii. Wymiana całego podzespołu wiąże się z kosztami sięgającymi nawet kilku tysięcy złotych, oferujemy zatem możliwość regeneracji wtryskiwaczy Bosch. Podczas napraw używamy wyłącznie oryginalnych, nowych części zamiennych. Na naprawione podzespoły udzielamy 12-miesięcznej gwarancji bez limitu kilometrów. Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów współpracy i uzyskania indywidualnej wyceny naprawy.