Turbosprężarki do aut ciężarowych

Historia turbosprężarek w autach ciężarowych

Pierwsze turbosprężarki w autach ciężarowych zastosowano już w 1938 roku. Jeszcze niedoskonała technologia mogła być – ze względu na gabaryty – używana jedynie w większych pojazdach. Dzisiejsze wspomaganie pracy silnika jest już chętnie stosowane w różnych rodzajach aut, jednak turbosprężarki do aut ciężarowych cieszą się wyjątkową popularnością.

Poprawa wydajności pracy silnika, zmniejszenie zużycia paliwa i podwyższenie mocy auta są szczególnie istotne właśnie w samochodach ciężarowych. Długie trasy, wysoki tonaż auta oraz duże zużycie paliwa powodują, że stale poszukuje się nowych rozwiązań, których celem jest ekonomiczna i efektywna jazda.

Podobnie jak w przypadku innych pojazdów, również turbosprężarki do aut ciężarowych muszą być poddawane odpowiednim zabiegom konserwacyjnym. Jedynie utrzymanie podzespołów w dobrym stanie technicznym może zapewnić bezawaryjne i bezpieczne użytkowanie turbosprężarki. Istotna jest regularna wymiana oleju silnikowego, należy zwrócić również uwagę na stan filtrów powietrza. Wówczas ryzyko wystąpienia poważnej awarii będzie mniejsze, a żywotność całej turbosprężarki zostanie przedłużona. Co jednak zrobić, jeśli mimo wszystkich środków ostrożności turbina lub sprężarka ulegnie awarii?

Turbosprężarki do aut ciężarowych w Centrum Technicznym w Mielcu

Proponujemy regenerację wyeksploatowanych sprężarek, a także sprzedaż nowych i używanych podzespołów. Nasz zespół techniczny składa się z doświadczonych specjalistów, którzy pracują w oparciu o najwyższej jakości narzędzia. Używane turbosprężarki do aut ciężarowych poddawane są podstawowej regeneracji, na życzenie Klienta możliwe jest również przeprowadzenie regeneracji rozszerzonej. Naprawione turbosprężarki otrzymują 12-miesięczną gwarancję bez limitu kilometrów. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą Centrum Technicznego z Mielca.